Doprava ZDARMA od 1 000 Kč

Legalita Kratomu v Evropě

Legalita Kratomu v Evropě – Situace Při Cestování

 

Kratom je rostlina původem z jihovýchodní Asie, která obsahuje alkaloidy, které mohou být v některých zemích zakázány. Protože se v poslední době stává stále populárnějším , stává se také stále více předmětem regulace a zákazů.

V Evropě se legalita kratomu liší v závislosti na jednotlivých státech. V některých zemích, jako je například Německo nebo Rakousko, je kratom legální a může být prodáván, zatímco v jiných zemích, jako je například Polsko nebo Chorvatsko, je kratom zakázán.

Pokud cestujete s kratomem, je důležité si být vědom aktuálních zákonů v zemi, do které cestujete. Například v Nizozemsku je kratom legální, ale pokud cestujete do Francie, kde je kratom ilegální, tak můžete narazit na problémy při překračování hranic, protože francouzské celní orgány mohou mít kratom na seznamu zakázaných látek.

V každém případě je důležité se dobře informovat o situaci v zemi, do které cestujete, a být si vědom možných rizik, pokud se rozhodnete cestovat s kratomem. Kromě toho se situace v daných státech mohou často měnit, takže je důležité být o legalitě kratomu průběžně informován.


Kde je kratom legální? Výčet států, kde je kratom legální k datu 4.6.2023, najdete stručně v tomto článku.

Legalita kratomu na Slovensku

 

Kratom byl na Slovensku zakázán v prosinci 2021. V současné době není politická vůle k dekriminalizaci kratomu

Legalita kratomu v Rakousku

 

V krásném zeleném Rakousku je kratom legální. Lze zde sehnat v obchodech i na internetu

Legalita kratomu v Polsku

 

Kratom byl v Polsku v roce 2009 zakázán. Kratom je v Polsku ilegální. Pouhé držení pár gramů je trestné.

Legalita kratomu v Německu

 

Německo je progresivním státem a kratom je zde legální. Lze ho zde sehnat stejně jednoduše jako u nás.

Legalita kratomu v Chorvatsku

 

Kratom je v Chorvatsku zakázanou látkou. Turisté většinou při jeho držení dostanou pokutu do výše 1000 eur.

Legalita kratomu v Itálii

 

Kratom byl v Itálii zakázán v roce 2016. Otevírají se zde diskuze o přezkoumání, ale Kratom a Itálie nejdou k sobě.

Legalita kratomu ve Francii

 

Kratom ve Francii byl v lednu roku 2020 označen za psychotropní látku. Byl zde od té doby zakázán a už ho v Paříži neseženete.

Legalita kratomu na Slovinsku

 

Slovinsko postavilo kratom mimo zákon v roce 2019.Byl na seznam přidat s analogy látek co lidem ničí životy.

Legalita kratomu v Albánii

 

Kratom v Albánii zůstává legální látkou. Mnoho lidí zde o něm vůbec neví a informace o něm v albánštině téměř nenajdete.

Legalita kratomu v Andoře

 

Kratom v Andoře není regulován. a tudíž je legální Ovšem policejní kontroly zde jsou dosti nepříjemné a doporučujeme kratom nezmiňovat.

Legalita kratomu v Bělorusku

 

Poslední diktatura Evropy postavila kratom mimo zákon čirou náhodou a to přidáním kratomového alkaloidu na seznam zakázaných látek.

Legalita kratomu v Belgii

 

Kratom a vedle toho hranolky. V belgii je kratom legální stejně jako v sousedním Nizozemí, s kterým sdílí kratomovou komunitu.

Legalita kratomu v Bosně

 

O kratomu se v Bosně neví a seznamu zakázaných látek se vyhýbá obloukem. Kratom je v Bosně legální

Legalita kratomu v Bulharsku

 

Roku 2011 byl kratom zařazen na seznam zakázaných látek. Kratom v Bulharsku zůstává v ilegalitě. Teplé moře bude muset stačit.

Legalita kratomu na Kypru

 

Zařazení kratomu na seznam zakázaných látek proběhlo v dubnu 2021. Kratom je na Kypru ilegální a jeho držení je trestné.

Legalita kratomu v Dánsku

 

Kratom je v Dánsku kontrolovanou látkou. Pokud máte předpis od doktora, tak v Dánsku kratom seženete přímo v lékárně.

Legalita kratomu v Estónsku

 

Kratom je v Estónsku kontrolovanou látkou. Kratom v Estónsku lze sehnat pouze k vědeckým účelům do akreditovaných laboratoří.

Legalita kratomu ve Finsku

 

Kratom byl ve Finsku zakázán v roce 2014.Import je zde ilegální, přestože lze kratom zakoupit s předpisem od doktora.

Legalita kratomu v Řecku

 

Země filozofů, gyrosu a krásných pláží, ale také i kratomu? Kratom je v Řecku legální a lze zde bez problému sehnat.

Legalita kratomu v Maďarsku

 

Nepotravina, Sběratelský předmět či prostě kratom. Kratom je v Maďarsku legální.Budapešť je sídlištěm mnoha kratom shopů.

Legalita kratomu na Islandu

 

Příliš opatrní, ale progresivní islanďané. Kratom na Islandu lze získat s medicinálním předpisem. Je to zde hodně o kontaktech.

Legalita kratomu v Irsku

 

Kratom byl zakázán v roce 2011. Zlegalizován v roce 2015 a následně znovu zakázán roku 2017. Kratom je v Irsku ilegální a neprodejný.

Legalita kratomu V Kosovu

 

Kratom v Kosovu není legislativně zmiňován a tudíž je kratom v Kosovu legální. Digitální informace o kratomu a Kosovu téměř neexistují.

Legalita kratomu v Lichtenštejnsku

 

Kratom je v Lichtenštejnsku zakázán. Kratom byl postaven na seznam kontrolovaných látek a jeho držba může být předmětem postihu.

Legalita kratomu v Litvě

 

Kratom byl v Litvě postaven mimo zákon. V rámci Litvy se zdá, že se toto rozhodnutí velice dlouho nezmění a kratom bude ilegální.

Legalita kratomu v Lotyšsku

 

Kratom je v Lotyšsku zakázán od roku 2008.Smutek budete muset zajíst místními přímořskými pochoutkami.

Legalita kratomu v Lucembursku

 

Kratom je v Lucembursku postaven na seznam kontrolovaných látek. Sehnání je mnohem těžší než koupě vstupenek do zámku.

Legalita kratomu na Maltě

 

Vyprahlá zem, průzračné moře a legální kratom. Kratom je na Maltě legální a v rámci volnomyšlenkářské Malty se nechystá změna.

Legalita kratomu v Moldavsku

 

Kratom je v Moldavsku zakázan od roku 2010. V rámci postavení dvou obsažených alkaloidů mimo zákon je kratom v Moldavsku docela sci-fi.

Legalita kratomu v Černé hoře

 

Kratom v Černé hoře zůstává legálním.. Zda je to nedostatečnou informovaností místního obyvatelstva a nebo ne... To nikdo neví.

Legalita kratomu v Nizozemí

 

Coffee shopy, loďky v kanálech a volnomyšlenkářský postoj ke kratomu. Kratom je v Nizozemí legální a dá se sehnat na každém rohu.

Legalita kratomu v Norsku

 

Import a prodej zakázán. Kratom v Norsku je exkluzivně na předpis. Země Thora, Odina či Fréji chce kratom mimo dosah lidí.

Legalita kratomu v Portugalsku

 

Situace v Portugalsku je jedinečná. Prodej kratomu je ilegální. Držba kratomu je legální. Dekriminalizace zde zahrála svou roli.

Legalita kratomu v Makedonii

 

Kratom je v Makedonii prozatím legální. Je zde však ve hře obecný zákon, který by kratom mohl postavit do šedé zóny.

Legalita kratomu v Monaku

 

Kratom je v Monaku prozatím neregulovaný a tudíž legální.. Získaný údaj je z roku 2021, tudíž doporučuji si získané informace ověřit.

Legalita kratomu v Rumunsku

 

Striktní Rumunsko. Kratom v Rumunsku je zakázanou látkou. Trestná je i držba. Jestli se, z toho, dá vyplatit nevíme.

Legalita kratomu v Rusku

 

Volnomyšlenkářská v jednom a hrozně restriktivní v druhém. Kratom je v Rusku ilegální látkou a jeho držba je trestná.

Legalita kratomu ve Švédsku

 

Kratom ve švédsku je v šedé zóně. Lze ho sehnat online, ale vláda o něm mluví jako o zakázané látce. Prodej se toleruje.

Legalita kratomu ve Španělsku

 

Energetická atmosféra, krásné pláže a hodně kratomu ! Kratom je ve španělsku téměř všude. Legálně.Sehnat kratom lze ve větších městech.

Legalita kratomu ve Švýcarsku

 

Kratom ve Švýcarsku je zakázán od roku 2017. Jeho držba je trestná a v rámci Švýcarska lze očekávat obrovská pokuta, která nebývá příjemná.

Legalita kratomu v Turecku

 

Kratom je v Turecku zakázán od roku 2014, a proto Vám doporučujeme navštívit Ankaru bez něj. Držba kratomu se v Turecku nedočká pochopení.

Legalita kratomu v Ukrajině

 

Kratom je na Ukrajině volně dostupný a zcela legální. Je jisté, že po aktuálním konfliktu zde vyroste mnoho nových e-shopů.

Legalita kratomu ve Spojeném Království

 

V roce 2016 prošel ve Spojeném království zákon, který postavil v UK kratom mimo zákon. Čas ukáže, zda se kratom v Anglii vrátí do ulic.

Legalita kratomu v Srbsku

 

Srbsko má obecný zákon, omezující celé spektrum látek, ale kratom není v srbských zákonech specifikován. Kratom v Srbsku určitě nebude lehce dostupný.

Legalita kratomu v Gruzii

 

Kratom v Gruzii je legální pro všechny, jenž mají více jak 18 let. V současné země je v Gruzii lehko dostupný, ale stát plánuje kratom regulovat

Kde je kratom legální se může každou chvíli měnit a neručíme za informace, které jsme v tomto článku poskytnuli. Doporučujeme si před odjezdem do jakékoliv destinace informace ověřit.

Kde je kratom legální ? 
 Mapa zobrazující legalitu kratomu v různých zemích. Barevné označení ukazuje stav legalizace, zákazu nebo dostupnosti na předpis. Zeleně jsou vyznačeny státy, kde je možné kratom legálně zakoupit. Červeně jsou označeny státy, ve kterých je kratom zakázán. Oranžově jsou označeny státy, kde je kratom dostupný pouze na předpis od lékaře nebo situace je dosti nejasná. Obrázek poskytuje přehled o různých přístupech jednotlivých zemí k legalitě látky X.

Zpět do obchodu